Fotele biurowe – najważniejsze informacje

fotel biurowyLudzie pracujący w biurach, siedzący przy komputerze, muszą nie tylko dbać o dobre samopoczucie, ale przede wszystkim o swój kręgosłup. Dlatego ważne jest to, aby bardzo starannie dobierać meble biurowe, a zwłaszcza tyczy się to foteli. Bowiem, żaden inny mebel nie wpływa, aż tak na naszą jakość pracy jak właśnie fotel. Źle dobrane krzesło spowoduje błyskawicznie brak zaangażowania pracownika, zmęczenie, a także brak odpowiedniej wysokiej produktywności.

Jeśli zaś miejsce pracy będzie wyposażone w odpowiedni fotel, to osoba, która będzie na nim siedziała przez niemal osiem godzin, będzie pracowała w warunkach komfortowych, a co za tym idzie, przełoży się to na korzyści dla firmy. Człowiek który nie narzeka na zmęczenie, odpowiednio skoncentrowany, będzie nie tylko podejmował szybkie i trafne decyzje, ale będzie też ciągle w odpowiednim nastroju do pracy. Dlatego też coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie umeblowanie danego pomieszczenia.

Regulacja fotela biurowego

Podczas nabywania tego typu mebli, należy zwłaszcza zwrócić uwagę na odpowiednio wygodne oparcie. Powinno mieć ono regulację, aby dokładnie i odpowiednio „modelować” pozycję pracownika. Niestety ale wszyscy, a przynajmniej znaczna większość ludzi ma tendencję do garbienia. Dlatego też trzeba zwrócić uwagę, aby oparcie fotela nie było zbyt odchylone do tyłu. Wówczas znacznie częściej będzie przyjmowało się niekorzystną dla naszego kręgosłupa postawę. Ważne jest także to, aby odpowiednio dobrać wysokość. Dzięki temu nie tylko sam kręgosłup, ale także całe ciało, będzie mogło dostosować się do wykonywanej aktualnie przez nas pracy.

fotel do biuraDlaczego siedzisko jest równie ważne, co sama regulacja?

Siedzisko jest równie istotnym elementem co regulacja. Dlaczego? Ponieważ w zależności od potrzeb danego pracownika powinno być miękkie lub nieco twardsze. Chyba każdy przekonał się o tym, że zarówno charakter pracy, jak i wysokość i rodzaj biurek mogą znacznie się różnić. To sprawia, że musi wyrobić sobie określone podejście i przyjmować coraz to nowe pozycje ciała. Zdarzają się przypadki, że osoba musi siedzieć na nieco wyższym poziomie. Lecz jeśli siedzi na krześle starym, niskim, a w dodatku nieregulowanym jest to niemożliwe.

Komfort dla nóg

Musimy też pamiętać, aby fotel biurowy nie był zbyt wysoki. Dlaczego? Ponieważ wtedy nie będą się męczyły nogi. Najlepiej zatem wybrać krzesło biurowe, które będzie wyposażone w specjalny podnóżek. Będzie on tym samym stanowił stabilne i solidne oparcie dla naszych nóg.