Słynne krzesła obrotowe

krzesło obrotoweDlaczego są takie popularne?

Gdy pojawiły się na rynku stały się podstawowym elementem wystroju domów i mieszkań. Praca za biurkiem, czy przy komputerze stała by się uciążliwa i niewygodna gdyby nie one. Krzesło obrotowe daje nam swego rodzaju swobodę ruchu, a także dzięki niemu nieznacznie możemy zmieniać swoją pozycję siedzącą.

Kto i dlaczego powinien z nich korzystać?

Ważne jest ono zwłaszcza dla tych osób, które pracują w biurze lub przy komputerze. Fotele obrotowe sprzyjają też zdrowiu pracowników. Pamiętajmy, że bardzo ważnym dla naszego organizmu jest zdrowy kręgosłup.

Jak wygląda odpowiednie krzesło?

Powinno posiadać oparcie, które nie kończy się niżej niż nad łopatkami. Ważne są także odpowiednie podpórki dla rąk czyli tzw. podłokietniki. Niektóre są także wyposażone w specjalne wybrzuszenie podtrzymujące lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Taki fotel musi się swobodnie obracać i przesuwać. Zdecydowanie najlepiej siedzi się na krzesłach których siedziska i oparcia zrobione są z tzw. pianki – czyli miękkiego tworzywa. Istnieją też fotele przystosowane dla osób z chorym kręgosłupem. Takie fotele posiadają spełniają odpowiednie wymogi i mają również certyfikaty jakości. i atesty.

fotel obrotowyKrzesło czy obrotowy fotel?

Duży wybór zarówno jednych jak i drugich znajdziemy w gazetce black red white. Krzesła są z reguły obite miękkimi materiałami i mają bardzo dużo możliwości regulacji. Fotele obrotowe z kolei są znacznie bardziej miękkie i obite skórą. Choć są dość eleganckie nie nadają się do długiej pracy przy biurku lub przy komputerze. Są przystosowane do krótkiej pracy. Meble obrotowe a zdrowie człowieka Musimy zdać sobie sprawę, że gdy siedzimy nasz kręgosłup, a co za tym idzie otaczające go mięśnie wykonują nieustanną pracę.

Polega ona utrzymywaniu pozycji siedzącej. Jeśli źle i nieprofesjonalnie dobierzemy krzesło, wówczas obciążenie mięśni stanie się zbyt duże. Skutkiem długiego przebywania w nieprawidłowej pozycji pojawiają się dolegliwości, a czasem choroby, których nawet nie będziemy kojarzyć z zaistniałym faktem. Do takich schorzeń należą najczęściej bóle karku, bóle głowy, bóle pleców. Czasem odbija się to nawet na układzie krążenia, co daje efekt w postaci schorzeń żylnych.