Jaki fotel biurowy najlepiej kupić?

jaki fotel biurowy kupićKażdy człowiek spędza obecnie mnóstwo czasu przed ekranem komputera. Większa część tego czasu upływa nam w pozycji siedzącej. Dbamy o wiele istotnych szczegółów – solidne biurko, odpowiednią wentylację, dobre oświetlenie i jakość sprzętu komputerowego. O czym jeszcze w żadnym wypadku nie możemy zapomnieć? Odpowiedź jest prosta i każdy, kto spędza przy swoim laptopie wiele godzin dziennie, zgodzi się, że jest to rzecz niezwykle istotna - odpowiedni fotel biurowy, bądź wygodne krzesło. Dlaczego to tak istotne? Wybierając sprzęty, które mają nam służyć długo i często, musimy przede wszystkim kierować się własną wygodą, użytecznością mebla i czynnikami natury zdrowotnej. Każdy chce jak najdłużej cieszyć się pełną sprawnością i nie musieć narzekać na ciągłe bóle mięśni, karku, kręgosłupa, głowy, czy nóg. A mogą one wynikać właśnie z nieodpowiedniej postawy podczas wielogodzinnego siedzenia na krześle. Jest to zaś skutek źle dobranego siedzenia. Także kłopoty z koncentracją mogą mieć związek z niewygodnym siedziskiem.

Jaki fotel najlepszy? O jego funkcjonalności decyduje kilka istotnych czynników:

1. Możliwość regulacji – nie tylko w pionie (by dopasować fotel do naszego wzrostu), lecz również w przypadku kąta nachylenia oparcia względem siedziska. Istotne jest także, by podobnej regulacji mogły polegać oparcia pod łokcie (podłokietniki), które powinny dawać się swobodnie podwyższać, bądź obniżać.

jakie krzesło biurowe kupić2. Odpowiednie oparcie – na rynku dostępnych jest wiele różnorakich modeli, których twórcy w odmienny sposób zajęli się tematem oparcia. Wśród ich propozycji znajdziemy takie z oparciami podtrzymującymi tylko lędźwiową część pleców, klasyczne, biurowe z półpełnymi oparciami, a także nowoczesne, które posiadają także zagłówek, niczym w samochodzie . Najlepiej jednak wybrać krzesło z możliwie pełnym oparciem. Zagłówek też jest niezmiernie istotny, ponieważ zapewnia naszej głowie solidne podparcie, a ma ona przecież tendencję o wysuwania się do przodu. Jeśli będziemy mieli ją na czym oprzeć, nie powinna przyjmować niewłaściwej pozycji i będzie to skutkowało prawidłowym ułożeniem całego naszego ciała.

3. Materiał – możemy wybrać siedzisko wykonane z siateczki, skóry naturalnej, bądź też materiału skóropodobnego. Ten ostatni jest najmniej odpowiedni, ze względu na tendencję do nagrzewania się oraz nieprzyjemnego lepienia do skóry. Skóra prawdziwa oraz sztuczna (ekologiczna) zapewniają wysoki komfort siedzenia.

4. Waga – fotel powinien być ciężki i solidny, by zapewnić naszemu ciału stabilność. Zbyt lekki może być nieco chybotliwy i możemy obawiać się na nim siedzieć. Ważne więc, by posiadał wytrzymały stelaż, który został wykonany z mocnych materiałów. Zapewni to naszemu fotelowi trwałość i będzie on nam służył przez długi czas.